Шкільний проект “Школа електронного навчання”

nju-eschool2

Перший етап роботи над проектом “Школа електронного навчання” в Новоюлівській ЗОШ здійснювався протягом 2011-2013 років. Метою цього етапу було створення технічних та організаційних умов для ефективного використання ІКТ в навчальному процесі.

Так, в 2011 році ми почали підключати навчальні кабінети до локальної мережі школи, було встановлено сервер з жорстким диском великої ємкості, ми почали працювати з програмою “КУРС-школа”, на сервері створено електронне освітнє середовище школи – там розміщені десятки електронних засобів навчання та шкільні електронні документи, в мережі Інтернет створено шкільний портал – Електронне освітнє середовище школи”.

У 2012 році школу було підключено до мережі Інтернет з швидкістю 2,5 Мбіт/с – доступ до Інтернету одержали три навчальні кабінети та кабінет  директора і учительська, в школі було проведено районний семінар для заступників директора школи “Електронне освітнє середовище вчителя і школи та його роль у розвитку інтелектуально та творчо обдарованих учнів”, школа взяла участь у Четвертій національній виставці-презентації “Інноватика в сучасній освіті” 16-18 жовтня 2012 року в м. Київ у номінації “Інновації у розвитку сільської школи на Дніпропетровщині”.

У 2013 році було встановлено дві точки доступу WiFi через які доступ до локальної мережі та Інтернет одержали 5 навчальних кабінетів та кабінет директора і учительська, в кабінеті фізики та інформатики через WiFi до мережі Інтернет можуть підключатися ноутбуки та планшети учнів, створено новий шкільний сайт для колективної роботи вчителів та учнів.

nju-eschool1

Другий етап роботи над проектом “Школа електронного навчання” розрахований на 2014-2017 роки. Метою цього етапу є вивчення веб-технологій усіма вчителями школи та учнями; створення власних електронних навчальних матеріалів з усіх предметів для розміщення їх в мережі Інтернет, локальній мережі школи, на комп’ютерах, планшетах вчителів та учнів; створення електронних навчально-методичних комплексів з окремих предметів та класів, які можна буде розміщувати на різних носіях інформації.

В роботі над цим проектом приймають участь всі вчителі школи. Вчителі, які працюють над цим проектом найбільш активно та адміністрація школи утворюють творчу групу проекту. Творча група в кінці кожного місяця підводить підсумки роботи та готує рекомендації для подальшої роботи.

Основним ресурсом в мережі Інтернет для роботи над проектом є шкільний сайт. На ньому розміщуються анотації навчальних матеріалів та посилання на них, самі матеріали розміщені на диску Google.

One thought on “Шкільний проект “Школа електронного навчання”

1. Шановні колеги!
    В Україні іде війна не тільки на Донбасі, війна йде в кожному населеному пункті, в кожному колективі, в кожній сім’ї. Це війна за незалежну, демократичну, правову, чесну Україну. У цій війні є багато фронтів. Для нашої школи один із фронтів – це збереження школи, як навчального закладу всіх трьох ступенів. У цій війні кожен не проведений урок руйнує школу, кожен неякісно проведений урок її ослаблює, якщо ми будемо тільки захищатися – ми програємо.
    Робота над проектом “Школа електронного навчання” – це наступ у боротьбі за збереження школи, робочих місць і по великому рахунку збереження та розвиток села.