Історія Новоюлівської школи

Про школу:
Адміністрація школи    Візитка школи    Контакти    Історія села   Історія школи

Історія Новоюлівської ЗОШ, підготовлена у 2006 році.

Про те, як у Новоюлівці з’явилася школа, розповів один із найстаріших жителів села Сорухан Федір Пилипович, нині покійний. Ще в 1925 році жителі звернулися до районного виконкому з проханням дозволити будівництво початкової школи. Виконком дав згоду і в селі Новопетрівка було розібрано невелику хатину на будівельний матеріал. Довго думали, де будувати школу і вирішили збудувати її в найвищому місці села, щоб цю будівлю всі бачили.

 Із Ленінського рудника був запрошений будівельник Дмитренко разом з синами, під його керівництвом розпочалося будівництво школи. В будівництві школи приймали участь всі жителі села. А в цей час навчання дітей проходило в звичайній сільській хатині. Вчитель із Вишневого Стрикозенко П.Ф. збирав дітей до 13-14 річного віку і навчав їх грамоти.

 В 1928 році будівництво школи було завершено і вона гостинно розчинила двері перед своїми першими учнями. У 1930 році директором Новоюлівської початкової школи призначають турботливу та енергійну людину, справжнього господаря Васильченка Олександра Яковича, який поселився в квартирі, що була в самій школі. У 1932 році відбувся перший випуск учнів школи, які продовжували навчання в Авдотівській семирічній школі.

 Васильченко О.Я. перейшов працювати до Авдотівської семирічки, а на його місце був призначений Корецький А.О., який разом з Чумаком Г.М. навчали дітей до самої війни. Вчителі одні з перших пішли на фронт, навчання в школі припинилося. Коли гітлерівці зайшли в село, то поселилися саме в школі. В лютому 1944 року село звільнили від фашистів, в школі розташувався госпіталь.

 Відразу після звільнення села від фашистів розпочалося навчання дітей. Молода жінка Ніна Юхимівна Микуленко зібрала учнів на уроки. Пізніше в школі почав працювати Батраченко Петро Олексійович. Знову почалося мирне життя Новоюлівської початкової школи.

 Йшов час, головою колгоспу призначили Івана Назаровича Табацького, фронтовика, що пройшов всю війну на фронті, кавалера багатьох державних нагород. З його ініціативи в 1952 році вирішили збудувати ще одне приміщення школи в Новоюлівці, бо тут знаходилася головна садиба колгоспу.

 В 1956 році будівництво завершилось і через кілька років Новоюлівська школа стала восьмирічною. Директором школи призначили Лобаня Олексія Івановича. Добрий господар, він дбав про школу, згуртував навколо себе дружний та працьовитий педагогічний колектив. В цей час в школі працювала вчителем Шевченко М.Я., пам’ять про неї і досі живе в серцях і душах її учнів.

    image002

Хор Новоюлівської СШ – переможець районного огляду художньої самодіяльності – 1967рік

 В 1967 році було збудовано третє приміщення школи і в 1969 році вона випустила свій перший 10 клас і з того часу її називають середньою школою.

image003

      Перший випуск Новоюлівської СШ – 1969 рік

В 1971 році Лобаня О.І. переводять працювати головою сільської ради і директором школи стає Крамаренко Іван Федорович. Він швидко завоював повагу учнів, батьків, вчителів. Вимогливий і водночас чуйний, принциповий і людяний, він був авторитетом для всіх. Він підтримував молодих вчителів, давав настанови досвідченим.

З 1982 року директором став Канциба І.П. Він доклав чимало зусиль для забезпечення школи новими меблями, для ремонту та оформлення школи.   З 1986 року директором був Васильченко В.В., який багато уваги приділяв військово-патріотичному вихованню, при ньому було завершено будівництво четвертого приміщення школи, в якому спочатку планувалось розмістити шкільні майстерні та бібліотеку, а потім там розмістили шкільну ідальню.

З 1990 року директором працював Задорожній М.І. Він багато уваги приділяв організації навчального процесу, підготовці учнів до навчання у вищих навчальних закладах, з його ініціативи в 1990-93 роках за кошти сільської ради та колгоспу ім. Б. Хмельницького було придбано три персональних комп’ютера.

image004

      Вчитель фізкультури Соколенко А.Г. з учнями 11 класу – 1 вересня 1995 року

image005

    Вчитель математики Зінченко Т.Я. з учнями 11 класу – 1 вересня 1997 року

З 1998 року директором стала Дорошенко Л.М. Вона була добрим організатором педагогічного колективу, багато уваги приділяла виховній роботі з учнями.   З 2001 року директором школи працює Зубченко А.В. При ньому було завершено газифікацію школи, а в 2004 році з державного бюджету школа одержала сучасний комп’ютерний клас та автобус для підвезення учнів з сусідніх шкіл до школи.

image006
Урок фізики 9 класу в комп’ютерному класі – грудень 2004 року

Не можна не відзначити ще двох вчителів, які віддали Новоюлівській школі все своє життя. Це вчитель фізкультури Соколенко А.Г., якого, на жаль, вже немає рядом з нами, уроки фізкультури – це були найбільш любимі уроки для всіх учнів, та вчитель математики Зінченко Т.Я., яка вже більше 40 років працює в школі і до сьогодні є прикладом для всіх нас.

Про школу:
Адміністрація школи    Візитка школи    Контакти    Історія села   Історія школи

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>